Toyota Zielona Góra

Policja odzyskała 230 ukradzionych telewizorów LED

Aż 230 skradzionych telewizorów Toshiba LED 3D odzyskali policjanci z Sulęcina. Fabrycznie nowy sprzęt zabrany został przez złodziei z naczepy ciężarówki podczas przewozu do Niemiec. Wartość odzyskanego sprzętu to ponad 256 tys. zł.

W ubiegły czwartek słubiccy policjanci dostali informację, że na parkingu jednego z zajazdów na terenie gminy Słońsk zaparkowane są dwa samochody dostawcze. Obok furgonów w pośpiechu uwijali się mężczyźni, którzy szybko przeładowywali towar.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Niecodzienne miejsce przeładunku i dziwne zachowanie kierowców wzbudziło podejrzenia stróżów prawa. Ich przypuszczenia okazały się trafne. Po przyjeździe na parking mundurowi zastali dwóch kierujących busami. Obydwaj (26- i 32- latek) to mieszkańcy woj. lubuskiego. W busach zabezpieczono 230 telewizorów marki Toshiba LED 3D. Młodzi ludzie zostali zatrzymani a ich samochody wraz z towarem zostały zabezpieczone na parkingu strzeżonym.

Dzięki ustaleniom służb kryminalnych szybko potwierdzono, że telewizory przewożone były z fabryki we Wrocławiu do Niemiec. W czasie kiedy kierowca ciężarówki zatrzymał się na parkingu złodzieje dostali się do naczepy zabierając nowy sprzęt.

Policjanci z Sulęcina wyjaśniają wszystkie okoliczności przestępstwa. Wartość odzyskanego przez funkcjonariuszy mienia oszacowana została na ponad 256 tys. zł. Decyzją sądu obydwaj zatrzymani mężczyźni zostali aresztowani na okres dwóch miesięcy.

Toyota Zielona Góra