Policja zatrzymała czterech złodziei. Okradali domy, sklepy i altanki w Lubsku i okolicach Żar

Żarska policji zatrzymaniem czterech mężczyzn, podejrzanych o kradzieże z włamaniem do domów jednorodzinnych, ogródków działkowych oraz sklepów w Żarach i Lubsku. Zatrzymani usłyszeli 12 zarzutów.

W poniedziałek, 20 lutego, kryminalni z żarskiej komendy zatrzymali ukrywającego się mężczyznę, któremu usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych na terenie Żar oraz powiatu żarskiego.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Złodziej był w przeszłości karany za podobne przestępstwa. Kolejne z nich popełnił w warunkach recydywy. Sądu Rejonowego w Żarach aresztował mężczyznę tymczasowo na trzy miesiące.

Złodzieje kradli w Lubsku i Żarach

Następnego dnia we wtorek, 21 lutego, policjanci zatrzymali dwie kolejne osoby odpowiedzialne za kradzieże z włamaniem, tym razem do sklepu w Lubsku.

Działając wspólnie 55-latek i 20-latek ukradli artykuły o łącznej wartości ponad 1 tys. złotych. Z kolei czwartek, 23 lutego, dzielnicowi z Żar dzięki dobrej znajomości terenu zatrzymali mężczyznę, który okradał altanki na działkach.

– Zebrany materiał dowodowy pozwolił na jego zatrzymanie i przedstawienie mu pięciu zarzutów kradzieży z włamaniem – mówi podinspektor Sylwia Rupieta, rzeczniczka żarskiej policji.