Samochody.pl - poscigi.pl

Policyjny pościg w Żaganiu. 28-latek uciekł z więzienia (ZDJĘCIA)

Jak wyjaśnił 28-latek uciekał, bo widział, że jest poszukiwany.

Policjanci z drogówki w Żaganiu po pościgu zatrzymali schwytali 28–latka, poszukiwanego trzema listami gończymi. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli. Szarżował audi po drogach powiatu żagańskiego łamiąc wiele przepisów. Na koniec uderzył w drzewo i kontynuował ucieczkę pieszo.

W środę, 6 września, po południu na ul. Lotników Alianckich w Żaganiu uwagę policjantów z zwrócił kierujący Audi A6. Przekroczył podwójna linę ciągłą podczas wyprzedzania.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci postanowili zatrzymać samochód do kontroli drogowej. Kierowca nie zatrzymał, tylko gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać w stronę miejscowości Iłowa. – Ignorował sygnały świetlne i dźwiękowe wysyłane przez radiowóz – mówi mł. asp. Bartosz Kulej z biura prasowego policji w Żaganiu.

Pościg w Żaganiu. Uciekł z więzienia

Podczas pościgu uciekinier pędził audi ponad 240 km/h, łamiąc szereg przepisów ruchu drogowego i stwarzają ogromnie niebezpieczeństwo. W miejscowości Czerna kierowca audi stracił panowanie nad kierownica i uderzył w drzewo. Wysiadł z samochodu i kontynuował ucieczkę pieszo. O przebiegnięci kilkuset metrów 28–latek został zatrzymany. Jak wyjaśnił uciekał, bo widział, że jest poszukiwany.

Podczas sprawdzenia okazało się, że mężczyzna w maju tego roku uciekł z więzienia. Ponadto wystawiono za nim trzy listy gończe. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut dotyczący ucieczki policji. Grozi mu za to kara do 5 lat więzienia.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Poscigi.pl - pomoc drogowa Eko pol - Poscigi.pl