Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Tu ludzie od początku roku stracili już 600 tysięcy złotych

Od początku roku niemal 600 tysięcy złotych padło łupem oszustów na terenie powiatu krośnieńskiego. Ofiary uwierzyły nieodpowiednim osobom. Ludzie zostali oni oszukani między innymi podczas sprzedaży i kupna towaru przez internet, podczas inwestowania w kryptowaluty, metodą na pracownika banku, czy też metodą na córkę.

Mimo wielu apeli i doniesień medialnych w dalszym ciągu oszuści docierają do osób, których wciągają w swoją historię i wyłudzają od nich informacje, dzięki którym przejmują pieniądze, bądź zaciągają kredyty.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Od początku bieżącego roku, straty jakie w wyniku przestępczego procederu poniosło 56 mieszkańców powiatu krośnieńskiego sięgają blisko 600 tysięcy złotych – mówi kom Justyna Kulka rzeczniczka policji w Krośnie Odrzański.

Oszuści potencjalne ofiary wyszukiwali na portalach aukcyjnych, gdzie podszywali się zarówno pod sprzedawców jak i kupujących, a także włamywali się na konta portali społecznościowych, gdzie pozyskiwali dane za pośrednictwem których wysyłali wiadomości z prośbą o przesłanie kodów do płatności BLIK.

Ludzie stracili niemal 600 tys. zł

Ponadto wykorzystując techniki manipulacji w trakcie rozmowy telefonicznej podszywali się pod pracownika banku, doradcę inwestycyjnego z zakresu kryptowalut czy też wykorzystując dobroć starszej osoby, pod córkę. – Mimo, że historie były różne, to sposób ich działania był bardzo podobny – zaznacza kom. Kulka.

W wielu przypadkach coś, co może być dla nas zgubne to pośpiech, łatwowierność, działanie pod wpływem emocji, szybka chęć zysku, czy też brak wiedzy na dany temat.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl