Samochody.pl - poscigi.pl

Pościg za pijanym kierowcą

Policjanci, po pościgu, zatrzymali kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 42-latek prowadził auto mając dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i dodatkowo był pijany. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

W niedzielę (12.02.23) około 9.00 policjanci z „drogówki”, patrolując powiat rypiński, w miejscowości Nowy Kobrzyniec, gm. Rogowo, zauważyli jadącego z naprzeciwka kierowcę opla, który miał niesprawny reflektor oraz jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci dali mu znak do zatrzymania, lecz kierowca go zlekceważył i kontynuował jazdę.

Policjanci natychmiast zawrócili i ruszyli w pościg za samochodem, wydając jednocześnie sygnały świetlne, a także dźwiękowe. Kierowca postanowił jednak uciec policjantom i zjechał w drogę gruntową, kierując się w stronę Lipna. Mężczyzna wielokrotnie zajeżdżał policjantom drogę, stwarzając jednocześnie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Do pościgu włączyli się również policjanci z Lipna. W pewnym momencie zdesperowany kierowca, widząc, że nie ucieknie policjantom, zatrzymał swój pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po chwili został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Okazało się, że oplem kierował 42-latek z powiatu lipnowskiego. Szybko wyszło na jaw co było powodem jego ucieczki. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu oraz miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo jechał autem niedopuszczonym do ruchu. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, pomimo zakazu, oraz ucieczkę przed policją grozi mu do 5 lat więzienia. Odpowie też za popełnione wykroczenia.