Zielonogórski magistrat planuje budowę przedszkola dla 160 dzieci

Mam nadzieję, że w najbliższym czasie ogłosimy dobrą nowinę dla rodziców najmłodszych zielonogórzan – mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. Chodzi o budowę nowego żłobka w mieście, w którym miejsce znajdzie blisko 160 maluchów.

Zielonogórzanie bardzo często pytają o to, czy miasto planuje inwestycje związane ze zwiększeniem liczby w miejsc w żłobkach. Uspokajam, prace od dawana są w toku – wyjaśnia Grzegorz Hryniewicz, zastępca przewodniczącego Komisji Edukacji i Wychowania w Radzie Miasta. – Złożyliśmy aplikację do Warszawy w projekcie “Maluch plus”, jeśli uzyskamy akceptację, będziemy rozbudowywać żłobek na Wiśniowej – uściśla Jarosław Skorulski, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w zielonogórskim magistracie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

To bardzo dobra informacja dla rodziców najmłodszych zielonogórzan. Miasto przymierza się do szalenie ważnej inwestycji. Chodzi o rozbudowę jednego ze żłobków w Zielonej Górze. – To, że miejsc w naszym mieście brakuje, wiadomo nie od dziś. Być może zmieni się to jeszcze w tym roku, o czym informuje Jarosław Skorulski, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w zielonogórskim magistracie.  – Być może w najbliższych tygodniach Zielona Góra ogłosi informację dotyczącą budowy nowego żłobka – mówił Skorulski na antenie Radia Index. Władze miasta nie ukrywają, że ta infrastruktura powinna być w Zielonej Górze dużo lepsza.