Toyota Zielona Góra

Poszukiwany 24-latek rozbił bmw i uciekł, a jego partnerka zgłosiła kradzież auta

Policjanci z Krosna Odrzańskiego zatrzymali 24-latka. Mężczyzna rozbił  bmw o drzewo i uciekł porzucając samochód. Partnerka 24-latka zgłosiła kradzież bmw wiedząc, że do niej nie doszło. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez sąd do odbycia kary więzienia i miał sądowy zakaz prowadzenia.

W piątek, 9 marca, dyżurny krośnieńskiej policji dostał zgłoszenie o rozbitym bmw. Samochód stał na środku jezdni między miejscowościami Chlebów i Gęstowice. Przybyli na miejsce policjanci nie zastali żadnych osób koło pojazdu. W tym samym czasie dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie. Właścicielka bmw zawiadomiła o jego kradzieży.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Okazało, że do żadnej kradzieży nie doszło. Kierujący, który rozbił bmw, to partner zgłaszającej kradzież kobiety. Za bezpodstawne wezwanie policji kobieta stanie przed sądem. Grozi jej kara ograniczenia wolności lub grzywny do 1,5 tys. zł.

Okazało się, że mężczyzna, który kierował bmw, jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary więzienia. W dodatku ma sądowy zakaz prowadzenia. Został on zatrzymany na terenie gminy Cybinka. – 24-latek w trakcie rozmowy z policjantami przyznał się do kierowania i uszkodzenia bmw. Jak twierdził, podczas jazdy stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo – mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

Uciekł porzucając rozbite auto, bo nie chciał zostać zatrzymany przez policjantów. Ponadto odpowie za posiadanie marihuany, którą znaleziono przy nim i w jego domu. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia trafił do aresztu.

Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia grozi mu kara do 5 lat więzienia. Natomiast za posiadanie narkotyków może trafić za kratki na 3 lata.

Eko pol - Poscigi.pl