Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

  Poszukiwany uciekał przed policjantami po dachach

  Policjanci z komisariatu w Iłowej zatrzymali 24-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym, który uciekał przed policjantami po dachach budynków. U zatrzymanego 24-latka i w jego samochodzie policjanci znaleźli marihuanę i czeską amfetaminę.

  W piątek, 16 listopada, policjanci z komisariatu w Iłowej namierzyli miejsce, w którym ukrywał się 24-letni mężczyzna, poszukiwany listem gończym. Posesja, na terenie której przebywał mężczyzna, została otoczona przez policjantów. 24-latek próbował uciec wychodząc na zewnątrz budynku przez okno na poddaszu, a następnie na dach. Poszukiwany listem gończym, po dachach zabudowań gospodarczych przeszedł na dach sąsiedniego budynku, ale przez cały czas był obserwowany przez policjantów, którzy z kilku stron zabezpieczali ewentualną drogę jego ucieczki.

  Kiedy 24-latek, po chaotycznym przemieszczaniu się po dachu, zorientował się, że nie ma gdzie uciec, zaczął wyzywać zbliżających się do niego policjantów i rzucać w nich fragmentami dachówek. W pewnym momencie poszukiwany mężczyzna poślizgnął się na oblodzonym dachu i spadł z wysokości około 3 m.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń, nadal zachowywał się agresywnie, próbował uciec i szarpać policjantów. Po zatrzymaniu policjanci przeszukali 24-latka i ujawnili przy nim strunówkę z narkotykami. Podczas przeszukania samochodu, którym przyjechał do Iłowej poszukiwany mężczyzna, policjanci znaleźli jeszcze pięć woreczków foliowych z pochodną amfetaminy. Narkotyki zostały zabezpieczone do dalszych badań laboratoryjnych.

  Poszukiwany listem gończym został przewieziony do aresztu śledczego. W sprawie zostanie wszczęte śledztwo dotyczące posiadania narkotyków i znieważenia policjantów.