Potrącił pieszą na pasach, bo… nie zdążył zahamować (FILM Z POTRĄCENIA)

Do potrącenia doszło na ul. Zjednoczenia w Zielonej Górze. Kierujący skodą octavią nie zahamował przed przejściem dla pieszych mimo, że widział samochód zatrzymujący się na pasie obok. Wtedy potrącił pieszą przechodzącą przez jezdnię. Na szczęście pokrzywdzona doznała tylko ogólnych potłuczeń. Policjanci zatrzymali kierowcy skody prawo jazdy i skierowali d sądu wniosek o jego ukaranie.

Do potrącenia doszło w piątek, 13 kwietnia. Na prawym pasie przed przejściem dla pieszych na ul. Zjednoczenia zatrzymał się prawidłowo samochód osobowy przepuszczając pieszą. Kobieta weszła na pasy. – Kiedy była na drugim pasie jezdni została uderzona przez kierującego skodą octavią – mówi podinsp. Małgorzata Barska z zespołu prasowego zielonogórskiej policji.

Polecane  Wypadek w Zielonej Górze. Peugeot uderzył w bmw. Jedna osoba w karetce (ZDJĘCIA)

Kierujący skodą 47-letni mieszkaniec Poznania powiedział policjantom, że zauważył na pasie obok samochód zatrzymujący się przed przejściem dla pieszych. – Niestety „nie zdążył” zahamować i uderzył w kobietę znajdującą się na pasach – mówi podinsp. Barska. Potrącona 47-letnia mieszkanka gminy Świdnica trafiła do szpitala. Na szczęście doznała ogólnych potłuczeń i zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

Zielonogórscy policjanci zatrzymali kierowcy skody prawo jazdy. – Uznali, że ukaranie mandatem karnym jest niewspółmierne do przewinienia. Został przygotowany wniosek o ukaranie kierowcy przez sąd – mówi podinsp. Barska.

Polecane  Wypadek w Zielonej Górze. Peugeotem staranował motocyklistę i uciekł. Sprawcę ścigał po mieście świadek (FILM, ZDJĘCIA)

Do największej liczby potrąceń w Zielonej Górze dochodzi na ulicach: Wojska Polskiego, Wrocławskiej, Sulechowskiej i Al. Konstytucji 3 Maja.