Potworny czyn 66-latki. Zakopała żywcem cztery szczeniaki. Ich matka chciała je odkopać. Były pod ziemią kilka godzin

Maluchy żyły pomimo spędzenia pod ziemią kilku godzin.

Potworny czyn 66-latki z Boboszewa. Zakopała na swojej posesji cztery szczeniaki. Nie pozwalał ich matce odkopać szczeniaków. Ziemię polała wodą i położyła tam deskę. Pieski, które spędziły pod ziemią kilka godzin, zostały odkopane przez policjantów. Razem ze swoją matką trafiły pod opiekę weterynarza. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu i usłyszała zarzut usiłowania zabicia zwierząt ze szczególnym okrucieństwem.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 4 lipca. Dyżurny policji w Płońsku (woj. mazowieckie) komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że jedna z mieszkanek Baboszewa na swojej posesji zakopała cztery szczeniaki.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na miejsce od razu zostali skierowani policjanci, w tym technik kryminalistyki. W rozmowie z funkcjonariuszami 66-letnia właścicielka zwierząt oświadczyła, że faktycznie w ogrodzie zakopała małe, nowo narodzone pieski. Powiedziała, że były martwe i dlatego to zrobiła.

W miejscu, które wskazała kobieta technik kryminalistyki, po odkryciu wierzchniej, mokrej warstwy ziemi znalazł cztery szczeniaki. Maluchy żyły pomimo spędzenia pod ziemią kilku godzin. Wyziębione, głodne i zmęczone pieski oraz ich matka zostały przekazane pod opiekę weterynarzowi. 

Z relacji świadków zdarzenia wynika, że właścicielka psów po ich zakopaniu, nie pozwoliła swojej suczce ich odkopać. Piszczące i skomlące szczenięta przysypała dodatkowa warstwą ziemi, polała wodą, a następnie położyła deskę, uniemożliwiając zwierzęciu kopanie.

66-letnia mieszkanka Baboszewa została zatrzymana. Usłyszała zarzut usiłowania zabicia zwierząt ze szczególnym okrucieństwem. Grozi jej teraz kara do 5 lat więzienia.

Zgodnie z przepisami „Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę  i opiekę”.