Poważny wypadek. Zderzenie trzech samochodów pod Zieloną Górą. Ranne dwie osoby, jedną wycinali strażacy (ZDJĘCIA)

Do poważnego wypadku doszło w czwartek, 21 maja, przy Wilkanowie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 27 z drogą do Buchałowa. Zderzyły się trzy samochody. Ranne zostały dwie osoby. Jedną strażacy musieli wycinać z auta.

Kierujący volkswagenem jechał z Wilkanowa do Buchałowa. Musiał przeciąć drogę krajową nr 27. Tą drogą jechał kierujący fordem. Miał pierwszeństwo. Kierowca volkswagena wjechał jednak na skrzyżowanie. – Volkswagen nagle ruszył i wjechał prosto pod forda – mówi nam świadek wypadku. Doszło do potężnego zderzenia. Volkswagen uderzony w bok wypadł z drogi. Z auta wypadł silnik. W samochody uderzył jeszcze kierujący renault jadący w kierunku Świdnicy. Na jego pas wpadł volkswagen po zderzeniu z fordem.

Na miejsce wypadku szybko dojechały służby ratunkowe. Zielonogórscy strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Sprzętem hydrauliczny wycieli kierowcę z rozbitego volkswagena. Na miejsce dotarły dwie karetki pogotowia ratunkowego. Dwie ranne osoby, kierowca volkswagena i kierujący fordem, zostali zabrani do szpitala w Zielonej Górze. Droga jest zablokowana.

Godz. 19.00 Kierowca volkswagena w szpitalu trafił na stół operacyjny. Droga została już odblokowana. Na polecenie policji rozbite samochody zabezpieczyła pomoc drogowa Maxmar.