Pracownica marketu przeklejała kody na towarach zaniżając ceny

Elżbieta I. od sześciu lat pracująca w zielonogórskim markecie wykorzystała do popełnienia przestępstwa akcje promocyjne firmy. Przeklejała kody kreskowe na towarze zaniżając jego cenę.

Jej proceder trwający od kilku miesięcy polegał na przeklejaniu kodów rabatowych na towary, które chciała taniej zakupić. W oszustwach pomagał jej mężczyzna, który przejeżdżał z towarem przez linię kas oficjalnie za niego płacąc.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kobieta została zatrzymana na gorącym uczynku. Nakleiła kody rabatowe na kilka paczek z mięsem i wędlinami. Jej wspólnik zakupił tak przygotowane artykuły taniej o 102 zł.

51-latka podczas przesłuchania przyznała się również do 39 innych tego rodzaju oszustw. Proceder miał trwać od maja br. – Podczas przeszukania szafki sprawczyni odnaleziono ponad 100 rabatowych kodów oraz dokumentację dotyczącą przeceniania towarów – informuje kom. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Kobieta usłyszała zarzut oszustwa. Przyznała się do winy i opisała wcześniejsze przestępstwa. Na poczet kosztów postępowania zabezpieczono od sprawczyni 2000 zł. Postępowanie jest w toku, dalsze zarzuty zostaną postawione po obliczeniu strat przez poszkodowany market. Kobiecie grozi kara do ośmiu lat więzienia.

Reklama pościgi