Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Prawko stracił w Niemczech za jazdę po pijanemu. W Polsce powiedział, że zgubił

Wczoraj policjanci z Krosna Odrzańskiego przedstawili zarzut 21-letniemu mężczyźnie, który złożył w starostwie powiatowym fałszywe oświadczenie o zagubieniu prawa jazdy. Jak się okazało dokument został odesłany z ambasady polskiej w Berlinie.

Do wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego w Krośnie Odrzańskim zgłosił się 21-letni mężczyzna, mieszkaniec Krosna Odrzańskiego. Złożył wniosek o wydanie wtórnika prawa jazdy twierdząc, że zgubił swój dokument. Do wniosku złożył oświadczenie pod odpowiedzialnością karną, iż nie wie co się stało z jego prawem jazdy. Starostwo wydało 21-latkowi wtórnik prawa jazdy.

Tymczasem z wydziału konsularnego polskiej ambasady w Berlinie, wpłynęło do starostwa prawo jazdy tego mężczyzny i pismo z adnotacją, że osoba posługująca się tym dokumentem, jechała na terenie Niemiec pod wpływem alkoholu. Sprawę w Niemczech prowadzi prokuratura w Erfurcie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

We wtorek 21 sierpnia br. policjanci z krośnieńskiej komendy postawili mężczyźnie zarzut złożenia fałszywego oświadczenia o zagubieniu prawa jazdy. Grozi mu za to kara do trzech lat więzienia.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl