Toyota Zielona Góra

Pusty bus ważył więcej niż mógł. Jak to możliwe?

Pusty bus ważył więcej niż mógł.

Samochód dostawczy, którego ładownia była pusta, ważył więcej niż jego dopuszczalna masa całkowita. Przeciążonego busa skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Do niecodziennej kontroli doszło na drodze krajowej nr 92 w Wilkowie koło Świebodzina. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Sulęcina zatrzymali do samochód dostawczy z zabudową typu chłodnia.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Z dowodu rejestracyjnego wynikało, że pojazd bez towaru ma ważyć wynosi 2880 kg, a dopuszczalna masa całkowita 3500 kg. Bus jechał do Niemiec na załadunek. Jego ładownia była pusta. Pomimo to został wskazany przez system preselekcji ważenia pojazdów jako przeciążony.

Inspektorzy zważyli pojazd w celu sprawdzenia jego masy rzeczywistej. Okazało się, że buz bez kierowcy i ładunku waży 3600 kg, tj. o 720 kg więcej niż jego masa własna i o 100 kg więcej niż jego dopuszczalna masa całkowita.

W związku z tym, że masa rzeczywista pustego pojazdu znacząco odbiegała od masy własnej pojazdu i była większa od jego dopuszczalnej masy całkowitej inspektor zatrzymał dowód rejestracyjny tego pojazdu.

Toyota Zielona Góra