Toyota Zielona Góra

Recydywista okradał myjnie samoobsługowe i odkurzacze (ZDJĘCIA)

Gubińscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 41-letniego mężczyznę, który próbował włamać się do rozmieniarki pieniędzy na terenie myjni samoobsługowej w Gubinie. Podczas przesłuchania usłyszał zarzut dokonania  pięciu kradzieży z włamaniem oraz jednego usiłowania włamania. Sąd aresztował złodzieja tymczasowo na trzy miesiące.

Od 16 do 27 grudnia ub.r. w Gubinie doszło do kilku włamań do urządzeń znajdujących się na terenie myjni samoobsługowej. Złodziej ukradł pieniądze z automatów. – Sprawą zajęli się kryminalni z gubińskiego komisariatu. Ustalili dane osoby podejrzewanej o dokonanie kradzieży – mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci zatrzymali złodzieja na gorącym uczynku. Wpadł podczas usiłowania włamania do rozmieniarki pieniędzy, zamontowanej na terenie myjni samoobsługowej. Policjanci podczas zatrzymania złodzieja znaleźli przy nim saszetkę, w której znajdowały się pieniądze w bilonie – złotówki i euro oraz żetony do myjni. Miał przy sobie też nożyce do cięcia drutu oraz rękawice. Na włam przyjechał rowerem.

41-letni mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Funkcjonariusze przeszukali także miejsce, w którym przebywał. Tam znaleźli bilon różnej wartości. Jak się okazało, dokonał kilku włamań do automatów na myjniach. Na sumieniu ma również dwa włamania do odkurzacza samoobsługowego, znajdującego się na myjni samoobsługowej. Dwa razy włamał się do kaset wrzutowych myjni samoobsługowej, z których zabrał kasety metalowe z bilonem oraz jedno włamanie do odkurzacza samoobsługowego, znajdującego się na stacji paliw w Gubinie, z którego zabrał żetony.

41-latek był już wcześniej wielokrotnie karany, również w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o areszt dla złodzieja. W piątek, 28 grudnia ub.r., sąd aresztował 41-latka tymczasowo na trzy miesiące.