Rząd wprowadza ostrzejsze zakazy. Dotyczą między innymi zakupów i wyjść z domów

Rząd we wtorek, 31 marca, wprowadza znacznie bardziej zaostrzone zasady dotyczące dystansu społecznego oraz robienia zakupów. Walka z pandemią koronawirusa trwa.

Podstawa to zachowanie co najmniej półtora metra do dwóch odstępu między osobami, z wyjątkiem rodzin.

Osoby nieletnie będą mogły przebywać na zewnątrz jedynie pod opieką dorosłego

Zostaną wprowadzone ograniczenia dostępu do parków i miejsc rekreacji.

Zostaną zamknięte salony fryzjerskie, gabinety kosmetyczne oraz gabinety tatuażu jak również wypożyczalnie miejskich rowerów.

Wprowadzone zostaną limity osób, które mogą jednorazowo przebywać w sklepach spożywczych. Przed wejściem do sklepu konieczne będzie założenie rękawiczek. Sklepy będą musiały wprowadzić godziny, w których będą obsługiwać tylko seniorów. W godz. 10.00-12.00 sklepy i apteki będą otwarte tylko dla osób w wieku powyżej 65 lat

W weekendy sklepy budowlane zostaną zamknięte.

Zamknięte zostaną hotele, hostele i inne tego typu obiekty.

Wprowadzony będzie limit maksymalnie 3 osób na kasę przebywających w sklepie, a na pocztach limit do 2 osób na okienko. Na bazarach: limit 3 osoby na stragan.

Dystans między pracownikami musi wynosić min.1,5 metra. Pracownicy muszą mieć zapewnione środki ochrony osobistej oraz do dezynfekcji.

W komunikacji przewożenie osób w liczbie maksymalnie połowy miejsc siedzących

Zawieszone zostaje wykonywanie zabiegów rehabilitacyjnych i masaży – zarówno w placówkach publicznych, jak i prywatnych. Wyjątkiem są sytuacje, w których rehabilitacja jest bezwzględnie wymagana stanem zdrowia pacjenta.