Ukradł skutery i piłę. Był zaskoczony widokiem policjantów

Policjanci z Gubina zatrzymali 31-letniego mężczyznę, sprawce włamania do garażu i kradzieży z niego dwóch skuterów oraz piły spalinowej. Sąd tymczasowo aresztował 31-latka.

W sobotę, 28 marca, gubińscy policjanci dostali zgłoszenie o włamaniu do garażu i kradzieży z niego dwóch skuterów wraz z kaskami oraz piły spalinowej. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy jeszcze tego samego dnia ustalili dane złodzieja. Okazał się nim, dobrze im znany 31-latek.

Zaskoczonego mężczyznę funkcjonariusze zastali w domu. Tam też znaleźli skradzioną piłę oraz amfetaminę, którą mężczyzna miał przy sobie. 31-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. W domu nie było jednak skuterów. – Policjanci dotarli do miejsc, w których znajdowały się skradzione skutery. Po czynnościach odzyskane mienie powróci do właściciela – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do garażu, której dopuścił się w warunkach recydywy, a także posiadania narkotyków. W poniedziałek, 30 marca, sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec 31-latka tymczasowy areszt.