Toyota Zielona Góra

Rzecznik aresztu śledczego zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę

Por. Jacek Ćwiertnia, rzecznik aresztu śledczego w Międzyrzeczu wracając z pracy do domu zatrzymał pijanego kierowcę. 62-latek wydmuchał ponad 1,6 promila alkoholu.

W ubiegłym tygodniu por. Jacek Ćwiertnia wracał z pracy do domu. Jadąc drogą W137, tuż przed miejscowością Wędrzyn jego uwagę zwrócił volkswagen polo. Auto jechało od lewej do prawej strony. Jego kierowca miał również problem ze skręceniem do Lubniewic, z trudem mieszcząc się w wyznaczonych liniach. Reakcja rzecznik była natychmiastowa.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

O zdarzeniu powiadomił dyżurnego sulęcińskiej jednostki, cały czas jadąc za volkswagenem. W pewnym momencie kierowca wjechał na teren zabudowań pobliskiej miejscowości. Przy bloku zwolnił wykonując przy tym mało udolny manewr cofania. Por. Ćwiertnia wykorzystał moment. Własnym samochodem zastawił drogę wyjazdu, a następnie dobiegł do pojazdu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki samochodu 62-latka. Na miejsce dojechała policja.

Kierowca volkswagena był kompletnie pijany. Wydmuchał 1,6 promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. 62-latkowi grozić teraz kara do 2 lat więzienia. Wzorową obywatelską postawę funkcjonariusza służby więziennej postanowił docenić komendant sulęcińskiej policji. W formie listu gratulacyjnego skierował słowa podziękowania dla por. Ćwiertni.