Toyota Zielona Góra

Sadysta musi opuścić mieszkanie

Policjanci z Sulęcina zatrzymali 57-letniego mężczyznę, który znęcał się fizyczne i psychiczne nad konkubiną. W czwartek prokurator nakazał sadyście opuścić mieszkanie i przekazał go pod dozór policji.

W środę 3 października przed godziną 8.00 oficer dyżurny sulęcińskiej policji otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań w gminie Lubniewice. Pod wskazany adres natychmiast udali się policjanci.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Okazało się, że 57-letni mężczyzna, po pijanemu wywołał awanturę. Zachowywał się agresywnie wobec swojej konkubiny. Wyzywał ją, szarpał, uderzał i kopał po całym ciele, groził śmiercią. Policjanci zatrzymali awanturnika.

Takie zachowanie mężczyzny  sprawiło, że kobieta zdecydowała się złożyć zawiadomienie o psychicznym i fizycznym znęcaniu nad nią. Jak się okazało, od roku mężczyzna stosował przemoc wobec kobiety. Pokrzywdzona w milczeniu znosiła wyzwiska, szarpanie za włosy i ubranie, bicie i groźby. Policjanci po zebraniu materiału dowodowego i po wytrzeźwieniu przedstawili sprawcy zarzut znęcania się.

4 października prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci nakazu opuszczenia zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną mieszkania oraz dozór policyjny. Mężczyźnie za znęcanie się psychiczne i fizyczne grozi kara do 5 lat więzienia.