Śmiertelny wypadek. Zderzenie dwóch lawet, skody i volvo. Zginęła jedna osoba (ZDJĘCIA)

Na miejsce wypadku dojechały służby ratunkowe. Niestety na miejscu zginął kierowca toyoty. fot Łódzka policja

Do śmiertelnego wypadku doszło w czwartek, 30 czerwca, na drodze A1, w miejscowości Adolfinów (woj. łódzkie). Toyota laweta zderzyła się ze skodą oraz mercedesem lawetą i volvo. Zginęła jedna osoba.

Do tragicznego wypadku doszło około godz. 6:40 z samego rana. Piotrkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze A1, w miejscowości Adolfinów.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący toyotą z auto lawetą przewożącą jeden pojazd, jadąc w kierunku Katowic, z niewyjaśnionych okoliczności zjechał na lewy pas. Tam czołowo zderzył się ze skodą. Po zderzeniu oba pojazdy wjechały na przeciwległy pas ruchu w kierunku Gdańska. Tam doszło do zderzenia z ciężarowym mercedes przewożącym cztery samochody oraz z volvo.

Na miejsce wypadku dojechały służby ratunkowe. Niestety na miejscu zginął kierowca toyoty. Kierujący mercedesem ranny został zabrany do szpitala w Łodzi śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia. Objazdy zostały utworzone w Kamieńsku na drogę krajową 91 oraz na węźle bełchatowskim.