Toyota Zielona Góra

Specjalistyczna plantacja marihuany zlikwidowana przez policję (ZDJĘCIA)

Nowosolscy policjanci zlikwidowali nielegalną plantację marihuany, która prowadzona była w specjalnie zaadaptowanych pomieszczeniach gospodarczych. Policjanci zabezpieczyli ponad 380 krzewów konopi indyjskich.

W czwartek policjanci kryminalni z nowosolskiej komendy ujawnili w jednej z miejscowości gminy Kożuchów plantację marihuany. Zatrzymane zostały cztery osoby, w tym 22-letni właściciel posesji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Uprawa prowadzona była w specjalnie zaadaptowanej do tego celu stodole. Pomieszczenie, w którym znajdowało się 380 krzewów konopi indyjskiej, wyposażone zostało w kompletne instalacje niezbędne do szybkiego wzrostu roślin.

Zlikwidowana plantacja umożliwiała wyprodukowanie kilku tysięcy porcji dealerskich narkotyku o wartości co najmniej 250 tys. złotych. Sadzonki marihuany, o wysokości 120-150 cm, wraz z urządzeniami wspomagającymi uprawę, zostały zabezpieczone.

Sama specjalistyczna instalacja elektryczna, zmodyfikowana na potrzeby uprawy wyceniona została na około 20 tys. zł. Policjanci ustalili, że prąd wykorzystywany do zasilania plantacji pobierany był nielegalnie. Wstępna wycena miesięcznych strat z tego tytułu wynosi około 15 tys. zł.