Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Sprzedawał podrobione maszynki do golenia. Wytropił go producent (ZDJĘCIA)

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą gubińskiego komisariatu zabezpieczyli niemal 1 tys. sztuk różnego rodzaju podrobionych wkładów do maszynek do golenia. 40-letni mężczyzna, który oferował wkłady na jednym z internetowych portali ogłoszeniowych, odpowie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

Do gubińskiego komisariatu zgłosił się przedstawiciel jednej z firm produkujących maszynki do golenia. Poinformował o tym, że na internetowym portalu ogłoszeniowym wystawiane są do sprzedaży podrobione wkłady do maszynek. Jak wynikało ze zgłoszenia, możliwość kupna podrobionych towarów była możliwa u dwóch sprzedawców.

– Sprawą zajęli się policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, którzy dotarli do internetowych sprzedawców – mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim. Jak się okazało, był to jeden i ten sam mężczyzna.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli maszynki do golenia oraz różnego rodzaju wkłady do maszynek. Przedstawiciel firmy od razu wykazał, że część towaru jest produktem oryginalnym, natomiast niemal 1 tys. sztuk różnego rodzaju wkładów do maszynek to towar podrobiony, bezprawnie oznaczony znakami firmowymi.

– 40-letni mężczyzna usłyszał zarzuty wprowadzenia do obrotu wkładów wymiennych maszynek do golenia oznaczonych podrobionym znakiem towarowym – wyjaśnia asp. szt. Kulka. Grozi mu teraz kara do lat 2 więzienia. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl