Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Strażacy OSP Czerwieńsk protestują. Chodzi o przebudowę remizy zaprojektowaną nieużytkowo i bez uzgodnień z druhami

Strażacy OSP Czerwieńsk skierowali protest do przewodniczącego rady miasta oraz burmistrza Czerwieńska. Planowana przebudowa remiz nie został z nimi uzgodniona i jeszcze bardziej pogorszy i tak trudne warunku bytowe strażaków OSP.

Strażacy OSP Czerwieńsk maja już dość. To niezwykle aktywna. Latem i wiosna wyjeżdżali do wielu pożary lasów oraz nieużytków. Gaza domy oraz jeżdżą do wypadków. Tymczasem planowana przebudowa ich remizy nie została z nimi uzgodniona. Nikt nie zapytał strażaków jak to ma wyglądać, żeby to im było lepiej oraz wygodniej.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W proteście czytamy, że pomimo wielu zapewnień ze strony burmistrza Piotra Iwanusa „zaprojektowano niefunkcjonalny obiekt nie mający nic wspólnego z nowoczesną remizą”. Planowana przebudowa oraz projekt nie był konsultowany ze strażakami OSP. Tymczasem to przecież druhowie OSP Czerwieńsk wiedzą czego im potrzeba.

Strażacy OSP Czerwieńsk protestują

„Projektowana przebudowa, rozbudowa oraz nadbudowa pogarsza istniejące, i tak nie wystarczające, warunki socjalne i warunki magazynowania sprzętu”. Tak prowadzona inwestycja pozbawi strażaków OSP Czerwieńsk możliwości przechowywania sprzętu takiego jak łodzie ratownicze czy przyczepa pompowa.

Protest strażaków trafił do burmistrza Iwanusa oraz Krzysztofa Smorąga, przewodniczącego rady miejskiej w Czerwieńsku.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.plEko pol - Poscigi.pl