Samochody.pl - poscigi.pl

W końcu seniorzy nie dali się oszustom. A ci chcieli 650 tys. zł

W powiecie krośnieńskim miały miejsce kolejne próby oszukania seniorów sposobem „na wypadek”. Miało dojść do wypadku z udziałem córki mieszkanki powiatu, w którym zginęła kobieta w ciąży. Kaucja za zwolnienie córki wynosiła 650 tysięcy złotych.

Tylko w środę, 13 grudnia, na terenie powiatu krośnieńskiego doszło do pięciu prób oszustwa „na wypadek”. W jednym z przedstawionych zdarzeń, miało dojść do wypadku z udziałem córki mieszkanki powiatu, w którym zginęła kobieta w ciąży.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kaucja za zwolnienie córki wynosiła 650 tysięcy złotych. Tyle chcieli oszuści od seniorów. Na szczęście tym razem to oszustom nie udało się. po usłyszeniu historii zorientowali się, że mają do czynienia z oszustem i rozłączali się.

Krosno Odrzańskie. Seniorzy nie dali się oszustom

Pamiętajmy, że przedstawionych historii może być wiele, ważne jest jednak by nigdy nie działać pod wpływem emocji i zawsze je weryfikować. Istotne jest również to, byśmy rozmawiali na ten temat z rodziną i znajomymi. Im większa będzie nasza świadomość, tym więcej będzie niepowodzeń przestępców.

Informacja o wypadku zawsze wywołuje dużo emocji. Dlatego oszuści w rozmowach z osobami starszymi często wykorzystują ten fakt, licząc na ich wrażliwość, łatwowierność i chęć niesienia pomocy bliskim.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl