Świebodzińscy policjanci pieszo dogonili uciekiniera na skuterze

Wydmuchał ponad 1,4 promila alkoholu. Skuter został zabezpieczony, skradzione mienie oddane kobiecie.

Patrol świebodzińskiej policji został wysłany na interwencje do jednej z miejscowości w gminie Łagów. Były partner miał uszkodzić mienie kobiety i dokonać kradzieży. Wskazane było, że odjechał czarnym skuterem.

W trakcie dojazdu na interwencje policjanci zauważyli opisany skuter i kierującego. Dali mu sygnały do zatrzymania się. – Ten, niestety przyśpieszył i zaczął uciekać – mówi asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W pewnym momencie uciekinier skręcił w leśną drogę. Ta, wyrzucił jakiś przedmiot w krzaki. Niestety policyjny radiowóz nie mógł wjechać na wąski, grząski teren, ale i trudności z jazdą miał uciekający mężczyzna.

Świebodzin. Pościg za kierującym skuterem

Policjanci ruszyli w pościg pieszo i dogonili motorowerzystę. – Ten próbował jeszcze stawiać opór, jednakże policjanci błyskawicznie go obezwładnili – mówi asp. Ruciński. Zatrzymany 40-latek była pijany. Wydmuchał ponad 1,4 promila alkoholu. Skuter został zabezpieczony, skradzione mienie oddane kobiecie.

Mężczyzna odpowie za ucieczkę policji, kierowanie po pijanemu oraz za wykroczenia w postaci kradzieży i uszkodzenia mienia. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.