Tragiczny wypadek koło Świebodzina. Zginęły trzy osoby. To mama i dwoje dzieci (ZDJĘCIA)

Tragiczny wypadek koło Świebodzina. Zginęły trzy osoby. To mama i dwoje dzieci.

Do śmiertelnego wypadku doszło w środę, 24 sierpnia, na drodze krajowej nr 92 koło Świebodzina. Volkswagen zderzył się z ciężarówką cysterną do przewozu mleka. Zgięły trzy osoby. To mama i dwoje dzieci w wieku 11 lat i 13 lat.

Do śmiertelnego wypadku doszło około godz. 16:00 na drodze krajowej nr 92 koło Świebodzina. – Ze wstępnych ustaleń wiadomo, że kierująca volkswagenem zderzyła się z ciężarówką – mówi asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Najprawdopodobniej kierująca volkswagenem z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn zjechała na przeciwległy pas. Tam czołowo zderzyła się z ciężarówka.

Kierowca ciężarówki próbował uniknąć czołowego zderzenia i odbił wypadając z drogi na pobocze. Ciężarówka przewróciła się i leży na boku.

Zginęły trzy osoby, w tym dwoje dzieci

Siła zderzenia volkswagen z ciężarówką był potężna. Z samochodu został tylko tył. Mały samochód został zmiażdżony. Na miejsce wypadku dojechało wysłano pięć wozów straży pożarnej, karetki pogotowia ratunkowego i świebodzińska. Wylądował również śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego.

Strażacy musieli wycinać trzy osoby ze zmiażdżonego volkswagena. Niestety wszystkie osoby z volkswagena zginęły na miejscu.  To 38-letnia kobieta i jej dwoje dzieci w wieku 13 i 11 lat. Ofiary to mieszkańcy okolicy. Ranny kierowca ciężarówki został zabrany do szpitala  

Droga krajowa nr 92 w miejscu śmiertelnego wypadku jest zablokowana. – Trwa ustalanie przyczyn oraz okoliczności w jakich doszło do tragicznego wypadku – mówi asp. Ruciński.