W święta było spokojnie. Wpadło 5 pijanych kierowców

Od poniedziałku 30 marca do poniedziałku 2 kwietnia, na drogach powiatu krośnieńskiego było znacznie więcej policji w związku z działaniami „Wielkanoc”. W święta nie doszło do żadnego wypadku. Niestety, nie obyło się bez pościgu, zatrzymań osób oraz ich uprawnień do kierowania.

– W czasie akcji, która trwała od piątku 30 marca do poniedziałku 2 kwietnia, głównym zadaniem policjantów było dbanie o porządek oraz bezpieczeństwo kierowców i pieszych, podczas wzmożonego ruchu związanego z podróżami świątecznymi – mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Polecane  Pijany kierowca ciężarówki bez prawa jazdy wpadł podczas akcji drogówki

Funkcjonariusze w trakcie patrolowania ulic zwracali uwagę na zachowanie osób, w szczególności na wszelkie wybryki chuligańskie, szczególnie w „lany poniedziałek”.

Mundurowi w trakcie prowadzonych kontroli sprawdzali prędkość z jaką poruszają się pojazdy, uprawnienia kierowców i trzeźwość. Kontrolowali również stan techniczny samochodów.

Łącznie policjanci drogówki ujawnili 44 wykroczenia. Niestety, niektóre osoby, mimo informacji o prowadzonych kontrolach, podjęły ryzyko prowadzenia pojazdu na „podwójnym gazie”. W przeciągu czterech dni, policjanci zatrzymali pięciu pijanych kierujących. W dwóch przypadkach podjęli pościg.

Polecane  Pijany kierowca ciężarówki bez prawa jazdy wpadł podczas akcji drogówki