Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Szok. Ukradł ze szpitala cenny sprzęt do radioterapii. To ochroniarz (FILM, ZDJĘCIA)

fot. Lubuska policja

Gorzowscy policjanci zatrzymali 52-latka, który ukradł ze szpitala 85 kg stopu metalu wykorzystywanego w radioterapii. Jego wartość to ok. 18 tys. zł. Mężczyzna okradł szpitala, w którym pracował jako ochroniarz.

W poniedziałek, 7 stycznia, gorzowscy policjanci przyjęli zgłoszenie od jednego z pracowników gorzowskiego szpitala wojewódzkiego o kradzieży z włamaniem. Złodziej wszedł do dwóch pomieszczeń placówki zdrowia. Ukradł 85 kg stopu metalu wykorzystywanego w radioterapii, którego wartość oszacowano na około 18 tys. zł. Zabrał też głośniki należące do jednego z pracowników.

Sprawą zajęli się policjanci kryminalni i dochodzeniowo-śledczy. Wykonali oględziny miejsca kradzieży, zabezpieczyli ślady i monitoring. Policjanci przesłuchali świadków. Doskonała współpraca z personelem szpitala pozwoliła na wytypowanie złodzieja. Okazał się nim mężczyzna świadczący dla szpitala usługi ochroniarskie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci zatrzymali 52-latka. – Mężczyzna przyznał się do kradzieży z włamaniem – mówi st. sierż. Mateusz Sławek z biura prasowego lubuskiej policji. Powiedział policjantom, że skradziony stop metalu sprzedał w jednym z gorzowskich skupów złomu za około 200 zł.

Policjanci odzyskali skradzione cenne przedmioty, które wrócą do szpitala. Odzyskano także skradzione głośniki, które również wrócą do prawowitego właściciela.

52-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl