Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Szokujące. Para młodych ludzi zjeżdżała po przęśle wiaduktu nad S3. W każdej chwili mogli spaść (FILM)

Para zjeżdżała po przęśle wiaduktu. W każdej chwili mogli spaść

Młodzi ludzie wbiegli na przęsło wysokiego wiaduktu nad drogą ekspresową S3. Następnie zjeżdżali po przęsłach. Jeden nieostrożny ruch lub silniejszy powiew wiatru mógł doprowadzić do tragedii, która mogłaby im odebrać życie.

Bardzo niebezpiecznym pomysłem na zabawę wykazała się dwójka młodych osób. Wybrali się na wiadukt nad ruchliwą drogą ekspresową S3 koło Świebodzina. Nie było by w tym nic złego, gdyby nie fakt, że zaczęli wspinać się na przęsło, biegać i po chwili zjeżdżać. – Jeden nieostrożny ruch lub podmuch wiatru mógł doprowadzić do tragedii – mówi asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Z okien domu zauważył ich mieszkający w pobliżu policjant. Natychmiast zadzwonił po patrol i sam pobiegł na miejsce. Nakazał zejść młodym ludziom z przęseł.

Chwilę później na miejsce dotarł patrol. Ryzykowanie życiem dla zabawy lub dla zaimponowania innym nie świadczy o odwadze. 20-latek został ukarany mandatem. 16-latka stanie przed sądem.

– Warto rozmawiać, zwłaszcza z najmłodszymi, że każda zabawa ma granice i nie warto ryzykować swoim zdrowiem i życiem – zaznacza asp. Ruciński.

Młodość ma swoje prawa… jednak powinny one być ograniczane przez zdrowy rozsądek. Szczególnie w przypadku pomysłów, które mogą narazić nas na tragiczne konsekwencje.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl