Toyota Zielona Góra

Szokujące zachowanie kierowcy pomocy drogowej. Skracając sobie dojazd… cofał pod prąd na trasie S3 (FILM CZYTELNIKA)

Kierowca pomocy drogowej cofał pod prąd na S3.

Do zdarzenia doszło na trasie S3 na wysokości Skwierzyny. Kierowca pomocy drogowej wjechał wjazdem na S3 ze Skwierzyny i żeby nie jechać do Gorzowa, gdzie może prawidłowo zawrócić, cofał pod prąd. Swoim zachowaniem spowodował zagrożenie na drodze ekspresowej.

Zachowanie kierowcy pomoc drogowej trudno wytłumaczyć. Ze Skwierzyny wjechał na trasę S3. Samochód do, którego został wezwana pomoc drogowa stał około pół kilometra za wjazdem. I co zrobił kierowca pomocy drogowej.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po prostu zaczął cofać około pół kilometra pod prąd trasą S3. Swoim zachowaniem spowodowała zagrożenie wypadkiem na „ekspresówce”.

Kierowca cofał pod prąd na S3

Kierujący samochodem pomocy drogowej powinien po wjeździe na trasę S3 pojechać w kierunku Gorzowa i tam prawidłowo zawrócić. – To wprost szokujące. Kierowca pomocy drogowej przecież jeździ do wypadków i widzi ich skutki. Tymczasem sam spowodował zagrożenie wypadkiem na drodze – komentuje autor filmu.

Sprawą już zajmuje się policja

Bulwersującym zachowaniem kierowcy pomocy drogowej już zajmuje się międzyrzecka policja. – Będziemy prowadzić postępowanie i docierać do kierowcy. Za cofanie pod prąd na trasie S3 wyciągniemy wobec kierowcy surowe konsekwencje – mówi mł. asp. Mateusz Maksimczyk, rzecznik policji w Międzyrzeczu.

Film zostanie również dokładnie przeanalizowany. – Dotarcie do kierowcy jest kwestią czasu – mówi  mł. asp. Maksimczyk.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl