Kierowca autobusu wiózł 30 pasażerów. Wydmuchał 0,4 promila alkoholu. Wpadł też pijany kierowca ciężarówki

Trzeźwość około 750 kierowców samochodów ciężarowych, dostawczych oraz autobusów skontrolowali w trakcie działań inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Wpadli pijani kierowca autobusu i ciężarówki. Obaj zostali przekazani w ręce funkcjonariuszy policji.

W poniedziałek, 12 września, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie przeprowadzili poranną akcję kontroli trzeźwości kierowców ciężarówek, busów i autobusów.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Pijany wiózł autobusem 30 osób

Kontrole były prowadzone na autostradzie A2 w pobliżu Rzepina, ekspresowej „trójce” koło Gorzowa i na drodze krajowej nr 27 w okolicach Zielonej Góry. W alkomaty dmuchnęło około 750 kierujących. Okazało się, że dwóch spośród skontrolowanych kierowców wsiadło za kierownicę po alkoholu.

Jednym z nich był kierowca autobusu, którym przewoził pasażerów. W chwili zatrzymania autobusu do kontroli znajdowało się w nim około 30 pasażerów. Kierowca wydmuchał 0,42 promila alkoholu. Natomiast kierowca ciężarówki wydmuchał ponad 0,7 promila. Okazało się również, że kierowca ciężarówki ma dożywotni sądowy zakaz prowadzenia.

Pijanych kierowców inspektorzy ITD przekazali do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

Reklama pościgi