Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Wypadek w Zielonej Górze. Jadąca hulajnogą zderzyła się z kobietą. Piesza z obrażeniami głowy trafiła do szpitala (FILM)

Ranna piesza z obrażeniami głowy trafiła do szpitala. Zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

W Zielonej Górze doszło do zderzenia kierującej hulajnogą z pieszą. Ranna piesza z obrażeniami głowy trafiła do szpitala. Zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 12 września. Wieczorem na ulicy Wojska Polskiego kierująca hulajnogą zderzyła się z pieszą wchodzącą na przejście. Piesza upadła i uderzyła głową o asfalt, a w konsekwencji ze złamaniem kości trafiła do szpitala.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy i sprawa trafi do sądu – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego przypominają o konieczności przestrzegania przepisów ruchu przez wszystkich użytkowników dróg. Pieszych prosi, aby przed wejściem na przejście upewnili się, że mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę. – Pamiętajmy, że nawet jeśli pieszy ma pierwszeństwo, to powinien przede wszystkim dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo bo w zderzeniu z jakimkolwiek pojazdem – mówi podinsp. Stanisławska.

Użytkownicy hulajnóg:

– limit prędkości na ścieżce lub jezdni (jeżeli dozwolone jest poruszanie hulajnóg na niej, czyli brak jest ścieżki dla rowerów, a wszystkim innym pojazdom na jezdni wolno jechać z prędkością maksymalną 30 kilometrów na godzinę) to 20 kilometrów na godzinę.

– Zabrania się korzystania z tego pojazdu przez więcej niż jedną osobę.

– Zabronione jest także korzystanie podczas jazdy z telefony komórkowego oraz przewożenie zwierząt czy ładunków.

– Zabronione jest korzystanie z hulajnóg po spożyciu alkoholu.

– Hulajnogą nie można przejeżdżać przez przejście dla pieszych, na którym nie ma wyznaczonego przejazdu dla rowerów.

Podczas jazdy po chodniku użytkownik hulajnogi musi:

– Jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego.
– Zachować szczególną ostrożność.
– Ustępować pierwszeństwa pieszym i nie utrudniać im poruszania się.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl