Tak w Krośnie Odrzańskim zatrzymali zaskoczonego złodzieja samochodów. Nie wiedział, co się dzieje (FILM, ZDJĘCIA)

Tak w Krośnie Odrzańskim zatrzymali zaskoczonego złodzieja samochodów.

Funkcjonariusze straży granicznej zauważyli i zatrzymali w Krośnie Odrzańskim skradzione Mitsubishi ASX. Czujność funkcjonariuszy wzbudziły tablice rejestracyjne zamontowane na pojeździe. Kierowcą kradzionego pojazdu okazał się 20-letni Polak.

Kierowca skradzionego w Niemczech Mitsubishi ASX wartego 100 tys. zł jechał w poniedziałek, 22 sierpnia, około godz. 15:00 przez Krosno Odrzańskie. Nie spodziewał się, że za kilka minut zostanie zatrzymany przez funkcjonariuszy straży granicznej.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zatrzymali złodziej samochodów

Auto, którym kierował, zostało zauważone przez dwóch funkcjonariuszy z placówki SG w Świecku, którzy wracali ze szkolenia. Uwagę funkcjonariuszy przykuły tablice rejestracyjne zamontowane na pojeździe, których wygląd odbiegał od oryginalnych.

Z uwagi na podejrzenia, które mieli, funkcjonariusze postanowili sprawdzić legalność tego pojazdu.

Kierujący pojazdem Polak oświadczył, że pojazd nie należy do niego, a jedynie miał nim przejechać z Niemiec do Polski. Funkcjonariusze wezwali na miejsce patrol policji z Krosna Odrzańskiego. Policjanci potwierdzili, że auto zostało skradzione w dniu, 16 sierpnia, w Berlinie.

Dalsze postępowanie w sprawie zatrzymanego pojazdu wartego 100 tys. zł prowadzi policja z Krosna Odrzańskiego.

Toyota Zielona Góra