Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Dźgnął kolegę nożem w szyje, bo… miał za mało kiełbasy w zupie

Do zdarzenia w jednym z mieszkań w Sierpcu. 39-latek dźgnął nożem w szyję kolegę. Obaj byli pijani. Pokłócili się o… ilość kiełbasy w zupie. 39-letniemu mieszkańcowi powiatu sierpeckiego grozi kara do 2 lat więzienia.

Do dramatycznych scen doszło w sobotę, 20 sierpnia, w jednym z mieszkań na terenie Sierpca. Podczas spotkania, w trakcie którego spożywany był alkohol, doszło do sprzeczki pomiędzy kolegami.  W pewnej chwili 39-latek chwycił nóż i zaatakował nim swojego 53-letnieg znajomego. Dźgnął go nożem w szyje.

Z ustaleń policji wynika, że 39-latni mężczyzna zaatakował swojego kolegę ponieważ ten nałożył sobie za dużo jedzenia na talerz. Dokładnie poszło o to, że miał za mało… kiełbasy w zupie.

Następnie sprawca wyszedł z mieszkania w nieznanym kierunku. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe. Stan 53-latka był na tyle poważny, że został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala.

Policjanci zaczęli poszukiwania 39-latka i po kilkunastu minutach zatrzymali go. Prokurator postawił podejrzanemu zarzut, do którego się przyznał. 39-latek trafił pod policyjny dozór. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.