Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Taksówkarz złośliwe wyhamował ciężarówkę i pokazał obraźliwy gest. Takiego zakończenia się nie spodziewał (FILM)

Sądowy zakaz prowadzenia i nawet 30 tysięcy złotych grzywny grozi mieszkańcowi Chorzowa, który wykazał się niewytłumaczalną złośliwością na drodze. 42-latek celowo zatrzymał się przed ciężarówką, o mało nie doprowadzając do kolizji, a na koniec pokazał kierowcy obraźliwy gest. Okazało się także, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania, ponieważ stracił je za jazdę po pijanemu.

Nagranie złośliwego zachowanie trafiło do policjantów z komisariatu VII w Katowicach. Na ul. Chorzowskiej mężczyzna kierujący volkswagenem po zmianie pasa ruchu bez powodu zaczął hamować przed samochodem ciężarowym, o mało nie doprowadzając do kolizji. Na koniec wykonał w kierunku znajdującego się za nim kierowcy obraźliwy gest.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Mundurowi ustalili, że za kierownicą volkswagena siedział 42-letni mieszkaniec Chorzowa. Okazało się także, że mężczyzna nie ma prawa jazdy, ponieważ stracił je za jazdę po pijanemu.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, tamowanie i utrudnianie ruchu oraz jazdę bez prawa jazdy policjanci skierowali przeciwko 42-latkowi wniosek o ukaranie do sądu. Za popełnione wykroczenia grozi mu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i do 30 tysięcy złotych grzywny.

Kierowcy grozi 30 tys. zł grzywny

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Kultura jazdy i stosowanie się do obowiązujących przepisów są gwarantem bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego uczestnika ruchu drogowego, a wszystkich powinna cechować wyrozumiałość, kultura i wzajemny szacunek. Drogowa agresja, brawura i lekceważenie przepisów często prowadzą do zagrożenia bezpieczeństwa i ludzkich tragedii.

Czytaj też – Zatrzymany sprawca napadu na bank w Nowogrodzie Bobrzańskim

Coraz większy sprzeciw wobec piratów drogowych wykazują inni uczestnicy ruchu drogowego, którzy reagują i zarejestrowane nagrania niebezpiecznych zachowań przesyłają na przygotowaną do tego skrzynkę Stop Agresji Drogowej.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl