Zatrzymany sprawca napadu na bank w Nowogrodzie Bobrzańskim

Zatrzymany sprawca napadu na bank w Nowogrodzie Bobrzańskim.

W środę, 17 maja, przed godziną 12.00, niespełna dobę po zdarzeniu, zielonogórscy policjanci Zatrzymali sprawcę napadu na bank Spółdzielczy w Nowogrodzie Bobrzańskim.

– W wyniku wszechstronnych i intensywnych działań operacyjnych, została zatrzymana osobę, która może mieć związek z napadem na bank w Nowogrodzie Bobrzańskim – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W tej chwili z udziałem zatrzymanego mężczyzny prowadzone są czynności procesowe. Sprawa nadzorowana jest przez Prokuraturę Rejonową w Zielonej Górze.

Sprawca napadu na bank zatrzymany

Do napadu na bank Spółdzielczy w Nowogrodzie Bobrzańskim doszło we wtorek, 16 maja. Bandyta w kasku motocyklowym z bronią w ręku sterroryzował obsługę banku i uciekł z gotówką. Trwają poszukiwania sprawcy, który mógł mieć wspólników.

Jak ustalił portal poscigi.pl, mężczyzna w kasku motocyklowym wszedł do banku w Nowogrodzie Bobrzańskim na ulicy Słowackiego. W banku poszedł do okienka kasowego i sterroryzował kasjerkę. – Mężczyzna miał w ręku przedmiot przypominający broń – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Czytaj też – Roztrzaskał audi w Płotach. 20-latek był niegrzeczny i arogancki (ZDJĘCIA)

Wystraszona kasjerka dała bandycie pieniądze. Bandzior uciekł z gotówką z placówki banku. Na miejsce napadu została wezwana zielonogórska policja. Patrole szybko pojawiły się na miejscu zdarzenia. Sprawcy udało się jednak szybko uciec.

Zielonogórska policja natychmiast wszczęła obławę za sprawcą lub sprawcami napadu.