To był pogrom kierowców przez drogówkę. Jeden dostał mandat 2,5 tys. zł

Niechlubnym rekordzistą został kierowca forda, jadący na trasie Radomicko – Osiecznica

Podczas minionego weekendu, 1-3 kwietnia, krośnieńska drogówka prowadziła akcję kontroli prędkości. Na policyjny radar wpadło niemal czterdziestu kierowców.  

Krośnieńska drogówka prze cały weekend prowadziła wzmożone kontrole prędkości kierowców. Na radar wpadło niemal 40 kierujących. Wśród nich był kierowca volkswagena.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W miejscowości Radnica jechał z prędkością 105 km/h. Policjanci ukarali 25-latka mandatem w wysokości 1,5 tys. zł i zatrzymali mu prawo jazdy.

Za szybko o 74 km/h

Niechlubnym rekordzistą został natomiast kierowca forda, jadący na trasie Radomicko – Osiecznica. – Dokonany przez funkcjonariuszy pomiar prędkości wykazał, że jechał on z prędkością 164 km/h – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim. To o 74 km/h szybciej niż powinien.

W związku z popełnionym wykroczeniem kierowca dostał mandat 2,5 tys. zł i 10 punktów karnych.

Przekraczając prędkość na drodze, musisz być świadomy konsekwencji jakie za to grożą. Czasami mandat i punkty karne to może być najniższa kara jaka cię spotka. – Pamiętaj, że za każdym zdarzeniem stoi czyjaś tragedia, a traumatyczne przeżycia mogą pozostać na długo. Zwolnij, życie masz tyko jedno – mówi podkom. Kulka.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl