Tona tytoniu zabezpieczona przez policję pod Żarami

Blisko tona nielegalnego tytoniu o wartości ponad 500 tys. złotych trafiła do policyjnego magazynu. Trzech mężczyzn zamieszanych w proceder wytwarzania wyrobów tytoniowych, po wpłaceniu poręczenia i zabezpieczenia majątkowego, trafiło pod dozór policji.

Do zdarzenia doszło w czwartek. Policjanci z wydziału kryminalnego żarskiej komendy, podczas przeszukania pomieszczenia w jednej z podżarskiej miejscowości, znaleźli blisko tonę nielegalnego tytoniu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Pocięty wyrób, bez polskich znaków akcyzy, był ukryty w zabudowaniach gospodarczych oraz na posesji zatrzymanych mężczyzn. Podczas czynności policjanci znaleźli także elementy maszyn służących do cięcia nielegalnego tytoniu. Zabezpieczone wyroby są warte ponad 500 tys. zł. Nielegalna kontrabanda trafiła do policyjnego magazynu. Po zakończeniu postępowania sąd zdecyduje o ewentualnym zniszczeniu zabezpieczonego tytoniu.

Na miejscu zdarzenia policjanci zatrzymali dwóch braci zamieszanych w proceder produkcji nielegalnych wyrobów tytoniowych. 24 i 36-latek trafili do policyjnego aresztu. Potem policjanci zatrzymali trzeciego mężczyznę, który zajmował się wytwarzaniem wyrobów tytoniowych.

Wszyscy usłyszeli zarzuty wytwarzania wyrobów tytoniowych o znacznej wartości. Mieszkańcy podżarskich miejscowości decyzją żarskiej prokuratury trafili pod dozór policji. Suma poręczeń i zabezpieczeń majątkowych wpłaconych przez podejrzanych sięgnęła 18 tys. zł.

Eko pol - Poscigi.pl