Totalna głupota. Woził kolegów na masce samochodu. I to się źle skoczyło (FILM)

Kilka osób nagrało jak kierowca wozi na masce samochodu kolegów. Policjanci ze Słupska ustalili tożsamość wszystkich uczestników zabawy. Kierowca stracił prawo jazdy i stanie za to przed sądem odpowiadając za stworzenie zagrożenia. Pasażerowie zostali ukarani mandatami za popełnione wykroczenia.

Film pojawił się na portalu społecznościowym. Na nagraniu widać kilku mężczyzn, którzy jeżdżą po ulicach Smołdzina na masce samochodu. Policjanci zabezpieczyli nagranie i przekazali je policjantom z komórki do spraw wykroczeń drogowych.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Dokładna analiza wideo, a także zabezpieczenie kolejnych nagrań, które zarejestrowały kamery okolicznego monitoringu pozwoliły na ustalenie tożsamości wszystkich uczestników niebezpiecznej i nieodpowiedzialnej zabawy.

Na filmie widać jak osoby w wieku od 25 do 48 lat siedzą na masce samochodu oraz w jego bagażniku, a kierowca wozi ich po ulicach Smołdzina.

Czytaj też – Śmiertelny wypadek na DK 27 z Żar do Nowogrodu Bobrzańskiego. Zderzyli się dwaj Ukraińcy. Zginęła 60-letnia kobieta (ZDJĘCIA)

24-letni kierowca usłyszał zarzuty spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym, przewożenia pasażerów bez wymaganych pasów bezpieczeństwa, niestosowania się do obowiązku ruchu prawostronnego, a także przewożenia zbyt dużej liczby pasażerów. Do sądu trafił już wniosek o jego ukaranie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a sąd postanowił zatwierdzić tę decyzje. Wszyscy pasażerowie zostali ukarani mandatami za popełnione wykroczenia.