Tragedia na zawodach wędkarskich. Nie żyje 69-latek. Ciało zabezpieczono do sekcji (ZDJĘCIA)

Do tragicznych wydarzeń doszło w niedzielę, 7 czerwca, na zawodach wędkarskich nad jeziorem w Krzycku Małym (woj. wielkopolskie). Wędkarze, strażacy wraz z zespołem karetki oraz śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego długo walczyli o życie wędkarza. Niestety, pomimo długiej walki o życie 69-latka, nie udało się go uratować. 

Z pierwszych informacji wynika, że 69-letni mężczyzna, mieszkaniec Leszna, przyjechał na zawody wędkarskie do Krzycka Małego. Około godziny 7.00 rano mężczyzna nagle zasłabł. Natychmiast z pomocą przyszli mu uczestnicy zawodów. Zaczęli reanimować 69-latka oraz zadzwonili po służby ratunkowe. Na miejsce z pomocą dotarli strażacy zawodowi z Leszna, ochotnicy z Krzycka Wielkiego oraz karetka pogotowia ratunkowego ze szpitala w Lesznie. Wylądował również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Służby medyczne przejęły reanimację mężczyzny. Niestety, mimo wysiłku uczestników zawodów oraz lekarzy, 69-letniego mężczyzny nie udało się uratować. Lekarz stwierdził zgon. Na miejscu tragedii pracują również policjanci pod nadzorem prokuratora. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone do sekcji.