Tragedia pod Żaganiem. 20-latek jadąc motorem uderzył w drzewo

Wczoraj wieczorem, na terenie gminy Brzeźnica doszło do tragicznego w skutkach wypadku. 20-latek kierujący motocyklem zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Kierowca zginął na miejscu. Pasażer z obrażeniami głowy trafił do szpitala.

Wczoraj po godzinie 20.00 oficer dyżurny policji w Żaganiu przyjął zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu dróg Przybymierz – Brzeźnica – Stanów. Na miejsce wypadku została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza, naczelnik wydziału ruchu drogowego i prokurator.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 20-letni motocyklista, jadąc z Przybymierza w kierunku Brzeźnicy, skręcał w lewo. Na widok jadącego z naprzeciwka samochodu renault zjechał na prawe pobocze, stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w drzewo.

Kierujący motocyklem poniósł śmierć na miejscu, a 18-letni pasażer ( poprzedni właściciel motoru) trafił do szpitala w Żaganiu.

Policjanci ustalili, że młody mężczyzna, który zginął w wypadku, kupił motocykl od kolegi dwa dni temu. Motor nie był zarejestrowany, nie miał ważnych badań technicznych, a 20-latek nie miał uprawnień do kierowania tym pojazdem.