Toyota Zielona Góra

Złodzieje okradli kotłownię w Czerwieńsku

Policjanci z II komisariatu w Zielonej Górze zatrzymali sprawców kradzieży elementów metalowych z kotłowni w Czerwieńsku. Ukradli dwa magnetyzery służące do uzdatniania wody oraz rury i zawory instalacji grzewczej o wartości 3 tys. zł.

Do kradzieży doszło w nocy z 20 na 21 czerwca 2012 r. w Czerwieńsku. Trzech sprawców postanowiło ukraść elementy metalowe z terenu jednej z kotłowni, by później sprzedać je w punkcie skupu złomu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Złodzieje wymontowali dwa magnetyzery służące do uzdatniania wody oraz rury i zawory instalacji grzewczej na szkodę Urzędu Miasta i Gminy Czerwińsk. Przedstawiciel strony pokrzywdzonej poniesione straty wycenił na kwotę 3 tys. złotych.

O zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci z II komisariatu w Zielonej Górze, którzy kilka godzin później ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży. Okazali się nimi 29-letni Łukasz T. oraz 26-letni Piotr D. Obaj trafili do policyjnej izby zatrzymań. Usłyszeli zarzuty kradzieży, za co może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Z poniesieniem odpowiedzialności karnej musi liczyć się również mężczyzna, który zakupił część elementów pochodzących z tego przestępstwa. 53-letni Henryk N. odpowie za paserstwo, za które kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat więzienia.

Podczas przeszukań miejsc zamieszkania sprawców policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów, które zostały przekazane właścicielowi.

Reklama pościgi