Granaty i pociski do granatnika znaleziono w bunkrach pod Pniewami

  Aż 10 granatów oraz pocisk do granatnika zabezpieczył patrol saperski z terenu Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Pociski zostały znalezione podczas prac konserwacyjnych.

  Do zdarzenia doszło w środę o godz. 8.00. Dyżurny międzyrzeckiej policji został powiadomiony o tym, że podczas wykonywania prac konserwacyjnych na terenie MRU w Pniewie zostały znalezione przedmioty przypominające pociski.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Na miejscu policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego ustalił, że są to pociski pochodzące z czasów II wojny światowej. Policjant zabezpieczył 10 granatów oraz jeden pocisk do granatnika do czasu przybycia patrolu saperskiego z Jednostki Wojskowej w Krośnie Odrzańskim.

  Niebezpieczne znalezisko zostało przewiezione na poligon, gdzie zostało zdetonowane.

  Na terenie powiatu międzyrzeckiego nadal znajduje się mnóstwo niebezpiecznych niewybuchów, pochodzących z czasów II wojny światowej. W ciągu pierwszego półrocza 2012 r. policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego 13 razy sprawdzali zgłoszenia o znalezieniu podejrzanych przedmiotów. Policjanci zabezpieczyli łącznie w tym okresie ok. 200 sztuk niewybuchów i amunicji pochodzących z czasów II wojny światowej.

  Toyota Zielona Góra