Toyota Zielona Góra

  Bandzior, który obrabował młodego mężczyznę trafił za kratki

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Nieletnich i Przeciwko Mieniu, zatrzymali sprawcę napadu, do którego doszło w maju w centrum miasta. Bandyta jest znany policji, był już wcześniej notowany. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

  W wyniku działań operacyjnych, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Nieletnich i Przeciwko Mieniu ustalili tożsamość sprawcy rozboju, do którego doszło na początku maja br. na Placu Pocztowym w Zielonej Górze.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Jak ustalili policjanci, do młodego mężczyzny, który wyszedł z pubu żeby zapalić papierosa, podszedł nieznany mu człowiek i zagroził pobiciem oraz zażądał wydania pieniędzy. Gdy pokrzywdzony oddał drobne pieniądze, sprawca zabrał jeszcze z jego kieszeni kilkadziesiąt złotych oraz telefon komórkowy, a następnie odszedł. W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że sprawcą jest 28-letni Ludwik D., mieszkaniec powiatu zielonogórskiego.

  Mężczyzna jest znany policji, był już wcześniej notowany i karany za przestępstwa o podobnym charakterze. Policjanci wyjaśniają przebieg oraz wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

  Zatrzymanemu przedstawiono zarzut rozboju. Grozi mu za to kara do 12 lat więzienia. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany.

  Toyota Zielona Góra