Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

  Bandzior, który obrabował młodego mężczyznę trafił za kratki

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Nieletnich i Przeciwko Mieniu, zatrzymali sprawcę napadu, do którego doszło w maju w centrum miasta. Bandyta jest znany policji, był już wcześniej notowany. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

  W wyniku działań operacyjnych, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Nieletnich i Przeciwko Mieniu ustalili tożsamość sprawcy rozboju, do którego doszło na początku maja br. na Placu Pocztowym w Zielonej Górze.

  Jak ustalili policjanci, do młodego mężczyzny, który wyszedł z pubu żeby zapalić papierosa, podszedł nieznany mu człowiek i zagroził pobiciem oraz zażądał wydania pieniędzy. Gdy pokrzywdzony oddał drobne pieniądze, sprawca zabrał jeszcze z jego kieszeni kilkadziesiąt złotych oraz telefon komórkowy, a następnie odszedł. W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że sprawcą jest 28-letni Ludwik D., mieszkaniec powiatu zielonogórskiego.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Mężczyzna jest znany policji, był już wcześniej notowany i karany za przestępstwa o podobnym charakterze. Policjanci wyjaśniają przebieg oraz wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

  Zatrzymanemu przedstawiono zarzut rozboju. Grozi mu za to kara do 12 lat więzienia. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany.