Samochody.pl - poscigi.pl

Trzech pijanych kierowców zatrzymanych w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

Dziś zielonogórscy policjanci uzbrojeni w alkomaty pojawili się na al. Zjednoczenia. Sprawdzali trzeźwość wszystkich przejeżdżających kierowców.

Punktualnie o godz. 6.30 na al. Zjednoczenia zajechały radiowozy zielonogórskiej drogówki. Policjanci ustawili się tak, aby jak najbardziej udogodnić przejazd kierowców. Potem zaczęło się sprawdzanie trzeźwości.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Dobrze, że są takie akcje – skwitował kierowca z zielonego peugeota. Inny powiedział, żeby policjanci organizowali je jak najczęściej. Byli i tacy, którym policyjne działania się nie podobają. – Do pracy się spóźnię – zaznaczył kierowca audi.

Wynik porannej kontroli to trzech kierowców na podwójnym gazie, z tego jeden wydmuchał ponad pół promila. Oznacza to, że stanie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

Akcje „Trzeźwy kierowca” są przeprowadzane w Zielonej Górze kilka razy w tygodniu. Podczas przedostatniej, która odbyła się w poniedziałek 20 sierpnia wpadła aż 13 pijanych kierowców. To pokazuje, że tego typu policyjne działania są niezbędne.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl