Uderzył policjanta kuflem z piwem. Drugi opluł mundurowego i popychał

Uderzył policjanta kuflem z piwem.

Świebodzińscy policjanci zatrzymali kierującego busem, który miał ponad dwa promile alkoholu. Podczas kontroli drogowej mundurowych zaatakował 63-letni pasażer. Wyzywał policjantów oraz uderzył jednego z nich kuflem. Podczas innej interwenci poszukiwany opluł i przemocą próbował zmusić policjantów do odstąpienia od zatrzymaniu go w związku z zasądzona karą więzienia.

Do pierwszego zdarzenia doszło, 6 marca, podczas kontroli drogowej. Policjanci ustalili, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Mężczyzna wydmuchał ponad dwa promile alkoholu. Na pomoc kierowcy ruszył jeden z pasażerów.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

63-letni mężczyzna najpierw znieważał interweniujących policjantów, a po chwili uderzył jednego z nich kuflem z piwem. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Tam wytrzeźwiał i usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia policjantów.

Uderzył policjanta kuflem z piwem

Druga sytuacja miała miejsce dzień później, 7 marca. Patrol interwencyjny skontrolował miejsce, gdzie mogła przebywać osoba poszukiwana do odbycia kary więzienia. Poszukiwany 21-latek miał odbyć karę pół roku więzienia.

W trakcie kontroli mężczyzna opluł policjantów i odpychał, próbując uciekać. – W związku z naruszeniem nietykalności cielesnej, wyzwiskami oraz próbą wywierania wpływu przemocą na działanie funkcjonariuszy, również usłyszy zarzuty i jego pobyt w zakładzie karnym może ulec wydłużeniu – mówi asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Za znieważenie funkcjonariusza grozi kara do roku więzienia. Za naruszenie nietykalności cielesnej lub wywieranie przemocą wpływu kara do 3 lat więzienia.