Co on zrobił? Ciężarówką wjechał na przejazd klejowy wyłamując zapory. Po chwili nadjechał pociąg (FILM, ZDJĘCIA)

Wjechał na przejazd klejowy wyłamując zapory.

O dużym szczęściu może mówić kierowca ciężarówki, który mając czerwone światła sygnalizatora z dużym impetem wjechał w opuszczone rogatki wyłamując je. Po chwili przejechał pociąg. 55-letni kierujący został ukarany mandatem w wysokości 3 tys. zł oraz 15 punktami karnymi.

Wszystko wydarzyło się piątek, 10 marca, na drodze krajowej nr 92 w rejonie miejscowości Lutol Suchy. Kierujący ciężarówką z impetem wjechał w opuszczone rogatki na przejeździe kolejowym. Jak nie trudno się domyślić sygnalizator pokazywał migające już czerwone światło nakazujące zatrzymanie. Po chwili przejechał pociąg.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

55-letni kierujący może mówić o wielkim szczęściu. Mogło dojść do katastrofy, na szczęście kierowcy nic się nie stało.

Kierowca ciężarówki nie potrafił wytłumaczyć policjantom dlaczego tak zrobił, tym bardziej że chwilę wcześniej korzystał z określonej przepisami przerwy.

Wjechał na przejazd klejowy wyłamując zapory

Zgodnie z nowym taryfikatorem 55-letni kierujący został ukarany mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych, a na jego konto trafiło aż 15 punktów karnych.

O bezpieczeństwie na przejazdach kolejowych mówi kampania społeczna „Bezpieczny Przejazd. Zatrzymaj się i Żyj”. Jej celem jest podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach oraz kształtowanie zachowań i utrwalanie właściwych postaw.

Przejazdy kolejowe należy uznać za miejsca, gdzie użytkownicy dróg, zarówno piesi jak i kierujący pojazdami, bezwzględnie winni przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego, ponieważ charakteryzują się one bardzo tragicznymi zdarzeniami.

Poprzednie edycje kampanii spotkały się z dużym uznaniem i z pewnością wpłynęły pozytywnie na zachowania zarówno kierowców, jak i pieszych korzystających z przejazdów. Policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei rozmawiają z mieszkańcami lubuskiego na temat zasad bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowych. Wręczają również książeczki przypominające o właściwych i zgodnych z przepisami zachowaniach.

W 2022 r. w wypadkach na przejazdach kolejowych w woj. lubuskim zginęły  trzy osoby, a jedna została ranna.