Ukradli z drogi Olszyna-Wrocław kratki żeliwne warte 7 tys. zł

  Podczas sprawdzania miejsca, gdzie została uszkodzona siatka, policjanci znaleźli przygotowane do kradzieży żeliwne kratki ściekowe, które zostały zabrane z drogi krajowej nr 18. Znaleźli 63 kratki żeliwne o wartości ponad 7 tys. zł.

  Tej samej nocy policjanci znaleźli i zabezpieczyli porzucony na bocznej drodze samochód osobowy peugeot, który miał posłużyć do przewiezienia skradzionych kratek żeliwnych.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Rano, 31 stycznia br. do komisariatu policji w Iłowej zgłosił się młody, 22-letni mężczyzna, który chciał złożyć zawiadomienie o kradzieży peugeota, tego samego, który został znaleziony i zabezpieczony w nocy przez policjantów. Policjanci mieli już jednak wiele dowodów wskazujących na to, że to mężczyzna, który zgłosił się do komisariatu był sprawcą kradzieży.

  Podczas przesłuchania 22-latek przyznał się do usiłowania kradzieży kratek żeliwnych oraz do jeszcze dwóch kradzieży ponad 70 kratek żeliwnych w styczniu tego roku. Oprócz 22-latka, zarzuty współudziału w kradzieży i usiłowaniu kradzieży żeliwnych kratek usłyszało jeszcze dwóch młodych mężczyzn z terenu powiatu żagańskiego. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

  Toyota Zielona Góra