Toyota Zielona Góra

Ukrainiec osobowym fordem przemycał ośmiu obywateli Afganistanu. Wszyscy zostali zatrzymani

. Zatrzymani odpowiedzą za przekroczenie wschodniej granicy Polskiej wbrew przepisom ustawy o ochronie granic państwowych oraz usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy polsko - niemieckiej.

Dziewięciu nielegalnie przybywających na terenie Polski obcokrajowców zostało zatrzymanych w poniedziałek, 22 maja, przez wschowskich policjantów. Jechali do Niemiec. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

W miniony poniedziałek wschowscy policjanci, w szczególności ruchu drogowego monitorowali drogi powiatu wschowskiego w ramach akcji „Trzeźwość”. Po godzinie 5.00 na drodze krajowej nr 12 uwagę policjantów przykuł przejeżdżający ford.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci postanowili sprawdzić co było powodem nierównego toru jazdy. Jechał od pobocza do osi jezdni. Wszystko wskazywało, że za kierownicą mógł siedzieć pijany kierowca. Postanowili zatrzymać auto do kontroli.

Po chwili okazało się, że za kierownicą siedział obywatel Ukrainy, a na tylnych fotelach siedziało ściśniętych ośmiu mężczyzn, obywateli Afganistanu.

Ukrainiec fordem przemycał obywateli Afganistanu

Zachowania mężczyzn, ubiór, bagaże, płaszcze przeciwdeszczowe, namioty wskazywały, że nie była to zwykła podróż. – W takcie sprawdzeń okazało się, że nawigacja ustawiona była na przejście polsko – niemieckie, gdzie najprawdopodobniej miał odbyć się kolejny etap ich podróży – mówi nadkom. Maja Piwowarska, rzeczniczka policji we Wschowie.

Czytaj też – Druhowie OSP Kargowa ratowali maleńkiego kotka, który utknął w ścianie (ZDJĘCIA)

Mężczyźni zostali zatrzymani, a pojazd zabezpieczony na policyjnym parkingu. Zatrzymani odpowiedzą za przekroczenie wschodniej granicy Polskiej wbrew przepisom ustawy o ochronie granic państwowych oraz usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy polsko – niemieckiej.