Uratowali mężczyznę. Liczyły się sekundy

Świebodzińscy policjanci sierż.  sztab. Kamil Grzyb i sierż. Grzegorz Chołodowski uratowali mężczyznę, którego życie było zagrożone. W ocenie lekarza, skuteczne działanie policjantów było bardzo ważne w walce o los mężczyzny.

Świebodzińscy policjanci w poniedziałkowy wieczór, 22 kwietnia, otrzymali dramatyczne zgłoszenie od zaniepokojonej rodziny o tym, że ich bliski może znajdować się w sytuacji zagrażającej życiu. Dyżurny natychmiast skierował do interwencji dwa patrole, które rozpoczęły poszukiwania. Działania Sierż. sztab. Kamila Grzyba i sierż. Grzegorza Chołodowskiego przyniosły oczekiwane efekty. – Poszerzając krąg poszukiwań, funkcjonariusze stale poszerzali wiedzę o miejscach, w których był widziany poszukiwany mężczyzna – mówi asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie. Sprawdzając każdą możliwą poszlakę w końcu odnaleźli mężczyzn w okolicach miejscowości Wilkowo.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Stan mężczyzny wskazywał na realne zagrożenie życia i z każdą chwilą się pogarszał. – Policjanci wezwali na miejsce karetkę i sami podjęli pierwsze czynności, które miały na celu ratowanie jego życia – mówi ap. Ruciński.

W ocenie lekarza, który przybył na miejsce, była to bardzo dobra decyzja. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala, gdzie dalej zajęli się nim medycy.

Informacja dla osób potrzebujących pomocy:

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:

116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu całodobowo.

116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę